Pijany kierowca staranował szlaban i wylądował na pasie granicznym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kierowca audi uciekał przed Strażą Graniczną w stronę granicy państwowej. Mężczyzna staranował szlaban i ostatecznie zakończył jazdę na pasie drogi granicznej. Okazało się, że był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Sępopol nie zatrzymał się do kontroli drogowej 29 lutego. Zamiast tego, przyspieszył i oddalił się z dużą prędkością w stronę granicy polsko-rosyjskiej.

Patrol Straży Granicznej ruszył za uciekinierem. 38-latek staranował szlaban oraz metalowe ogrodzenie i wylądował na pasie granicznym. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sępopolu wraz ze świadkiem zdarzenia udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali służby medyczne. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Kierowca audi trafił do pobliskiego szpitala. Dalsze czynności w sprawie prowadzi bartoszycka policja.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339