Wypadek drogowy, pijani kierujący, narkotyki w aucie – powodami policyjnych interwencji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend (21 -23.02.20 r.), policjanci pracowali m. in., na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Rodnowo – Tolko. Wykluczyli z ruchu drogowego 3 pijanych kierujących, zatrzymali też mężczyznę, w którego aucie znaleziono marihuanę.
W piątek, (21.02.20 r.), po 15 – tej, na trasie Rodnowo – Tolko (droga powiatowa 1354N), doszło do wypadku drogowego, zderzył się tam VW golf z VW passatem. Policjanci wstępnie ustalili, że 30 – letni mężczyzna kierujący pasatem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z golfem kierowanym przez 40 – latkę. Kierujący byli trzeźwi. Z miejsca zdarzenia trafili do szpitala, gdzie okazało się że kobieta ma poważne obrażenia. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli też oba auta na parkingu strzeżonym. Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

W sobotę, (22.02.20 r.,), policjanci z drogówki na trasie Sępopol  - Miedna (droga powiatowa 1394N) zatrzymali do kontroli drogowej 54 – letniego rowerzystę, który miał w organizmie ponad 0,7 ‰ alkoholu. Mieszkaniec gm. Sępopol ma aktywny zakaz kierowania rowerami obowiązujący do czerwca 2020 roku. Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości i przestępstwo naruszenia sądowego zakazu.

Również w sobotę, po 12 – tej na ul. Armii Krajowej w Górowie Iławeckim miejscowi policjanci zauważyli kierującego oplem, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, zatrzymany do kontroli drogowej 44 – latek miał w organizmie aż 2,4 ‰ alkoholu. Mało tego, mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący do grudnia 2021 roku. 44 – latka czeka odpowiedzialność za 2 przestępstwa

tj.: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu. Grożą mu surowe konsekwencję, łącznie z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Inna sobotnia interwencja dotyczyła mężczyzny kierującego VW golfem, którego zatrzymali policjanci z Bisztynka na trasie Bisztynek – Wysoka Dabrowa. 21 – latek kierujący VW golfem w czasie kontroli zachowywał się nerwowo i próbował wyrzucić młynek do suszu. W czasie rozmowy z policjantami przyznał, że ma w aucie marihuanę, powiedział też, że palił ją zanim wsiadł za kierownicę. Policjanci znaleźli w VW zawiniątka z suszem, który okazał się być marihuaną. Od mężczyzny pobrano krew do badań laboratoryjnych, które wskażą, czy kierował pod działaniem zabronionych substancji.  Policjanci zatrzymali też dokument prawa jazdy mieszkańca gm. Kolno. 21 - latek odpowie
za posiadanie substancji psychoaktywnych, a od wyników jego badań zależeć będzie odpowiedzialność za kolejne przestępstwo tj. kierowanie po narkotykach.

W niedzielę, (23.02.20 r.), w Górowie Iławeckim na ul. Wyszyńskiego miejscowi policjanci zatrzymali pijanego kierującego. 32 – latek jadący fordem miał w organizmie ponad 1,8 ‰ alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania. Mieszkaniec Górowa Ił., odpowie za wykroczenie i przestępstwo.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339